آزار و اذیت خانواده اسماعیل قاتل آتنا اصلانی از طرف همسایگان

 
آزار و اذیت خانواده اسماعیل قاتل آتنا اصلانی از طرف همسایگان

آزار و اذیت خانواده اسماعیل قاتل آتنا اصلانی از طرف همسایگان

قوه قضاییه اعلام کرده که در صورتی که دادگاه به اعدام قاتل آتنا اصلانی حکم بدهد، این حکم در ملأ عام اجرا می‌شود. خوب این خبر خوبی است که می تواند تاحدی اضطراب و ناراحتی ای که بر خانواده آتنا و مردم وارد شده جبران شود.

اما دو نکته در این بین مهم است.

اول اینکه اسماعیل قاتل آتنا اصلانی دارای سابقه بوده و همچین فردی آزادانه در بین مردم زندگی می کرده. این مسیله باید بیشتر مورد توجه مقامات انتظامی و امنیتی قرار می گرفت. چرا یک فرد که معلوم بوده برای جامعه خطرناک است می توانسته مغازه داشته باشد و بدون تحت نظر بودن در بین مردم رفت و آمد کند.

مسیله دوم اینکه حالا که مجرم شناسایی و دستگیر شده مردم به ویژه همسایگان برای خانواده اسماعیل که هیچ نقشی در این جنایت نداشتند مورد آزار و اذیت همسایگان و مردم قرار دارند. چرا یک خانواده بیگناه به خاطر یکی از اعضاء که جنایتکار است باید آزار و اذیت شوند؟

مادر اسماعیل گفته نمی تواند حتی برای خرید نان از خانه خارج شود و آزارها تا حدی بوده که خانواده بیگناه اسماعیل جنایتکار دست به دامن امام جمعه پارس آباد شده اند.

برادر اسماعیل با اشاره به این‌که برادرش کم‌حرف بوده و همواره مشغول کار خود بوده، تصریح کرده که هیچ‌یک از اعضای خانواده از این قتل مطلع نبوده است.

برادر اسماعیل به روزنامه اعتماد گفته است، با وجود این «زندگی ما نابود شده. برادرم در پارس‌آباد کار اداری داشته، الان یک هفته است همه‌چیزش را گذاشته و فرار کرده چون مردم هر وقت ما را می‌بینند آزار و اذیتمان می‌کنند. ما نمی‌توانیم برای خریدن چند نان از خانه بیرون برویم. همسایه‌ها برای ما نان می‌خرند و جلوی در خانه می‌آورند».

مادر متهم هم مانند برادرش بر لزوم محاکمه‌ی قاتل تأکید می‌کند. او در عین حال موضوع آزار و اذیت اطرافیان را تکرار می‌کند: «همسایه‌ها ما را خیلی اذیت می‌کنند. من به امام‌جمعه پارس‌آباد گفته‌ام که روی منبر هم بگوید که خانواده ما به جز پسرم هیچ نقشی در قتل آتنا نداشته است […] مردم آمده‌اند در خانه ما را شکسته‌اند و وقتی ما را می‌بینند ناسزا می‌گویند».

در جنایتکار بودن و لزوم مجازات اسماعیل جنایتکار شکی نیست اما آزار و اذیت خانواده بیگناه وی کاری درست است؟

آزار و اذیت خانواده اسماعیل قاتل آتنا اصلانی از طرف همسایگان

تماشاچیان اعدام دو نفر که به جرم گروگانگیری در شیراز در ملأ عام به دار آویخته شدند